13 продуктів, які підвищують імунітет

У період холодів ми потерпаємо від впливу вірусів. Як зміцнити та захистити свій організм, відновити імунну систему? Як остерігатися хвороб та правильно харчуватись? У пригоді вам стане перелік продуктів, здатних швидко реабілітувати організм, зміцнити імунітет та швидше поправити здоров’я.

1. Імбир

Імбир багатий на ефірні масла, амінокислоти, вітамін В1, В2, С, А. Це робить його дуже корисним продуктом. У корені імбиру міститься гінгерол – елемент, що додає гостроти перцю чилі. Але в сушеному вигляді його значно менше. Імбир підвищує захисні сили організму, захищає від вірусів та інфекцій, зменшує нудоту. Щоб постійно підтримувати свій організм, імбир варто застосовувати як приправу до різних страв. Він не лише захистить імунітет, а й надасть пікантності звичайним продуктам. З нього також готують смачний чай.
імбир

2. Часник

Найпростіший та найдешевший “лікар” – це часник. Він містить калій, кальцій, натрій, магній, фосфорну, кремнієву, сірчану кислоти, вітаміни C, D, B, фітостерини, селен, фітонциди, ефірні олії та антиоксиданти. Це натуральний антибіотик. Він розріджує кров, знижує артеріальний тиск, знеболює, запобігає  онкоутворенням. Має проти токсичну та антимікробну дію. Його рекомендують вживати у свіжому вигляді, при термічній обробці він втрачає корисні елементи.
часник

3. Горіхи

У горіхах міститься цинк, селен та Омега-3. Ці елементи підвищують імунітет, допомагають швидше відновитись організму після хвороби. Омега-кислоти стимулюють розумову діяльність та успішно протистоять респіраторним захворюванням.
горіхи

4. Йогурт

Йогурт містить велику кількість корисних бактерій – пробіотиків. Цей кисломолочний продукт підвищує в організмі вміст вітаміну D, збільшує кількість лейкоцитів у крові. Цим самим підвищує імунну систему та знижує ймовірність виникнення респіраторних захворювань. Привчіть себе випивати одну склянку йогурту в день і не знатимете, що таке застуда.
йогурт1

5. Зелений чай

Зелений чай багатий на такі вітаміни як C, P, B, K, PP. Також містить різні мікроелементи – фтор, цинк, йод, мідь і марганець. Стимулює вироблення Т-лімфоцитів, які підвищують імунітет. Запобігає виникненню ракових захворювань. Чудовий антиоксидант. Зелений чай запобігає виникненню хронічних захворювань, має бактерицидну дію та підвищує імунітет. Його вживають не лише при застудних захворюваннях, а й при дисбактеріозі та харчових отруєннях.
зелений чай

6. Броколі

Броколі містить велику кількість вітамінів А, С, Е, D та мінералів. Саме вони роблять броколі таким цінним продуктом, який зміцнює імунну систему організму. Але найціннішим є речовина під назвою сульфорафан. Вона вбиває види бактерій, які несприйнятливі до антибіотиків, та бактерій, які викликають виразку шлунка. Саме сульфорафан перешкоджає виникненню раку шлунка. Щоб зберегти корисні речовини, бажано броколі не обсмажувати.
броколі

7. Гриби

Гриби містять велику кількість селену та нікотинової кислоти, тим самим володіють антибактеріальними, противірусними, протизапальними властивостями.
гриби

8. Червоний перець

Перець містить майже всі вітаміни групи В, ефірні олії, азотні речовини, калій, натрій, залізо, фосфор, сірку, хлор та кремній. Також у ньому достатньо каротину та вітаміну С (більше ніж у лимоні). Перець полегшує дихання, оскільки володіє антигістамінними властивостями.

9. Орегано

Орегано, або ж материнку звичайну, завдяки ефірній олії називають еліксиром здоров’я. У ній міститься тимол, карвакрол, значна кількість дубильних речовин, фенольних кислот, флавоніди. Застосовують при спазмах шлунка, запаленні печінки, жовтяниці. Орегано стимулює травлення, має протизапальні властивості. Це чудовий і ефективний засіб проти застуди, який ще й знижує високу температуру.

10. Куркума

Куркума (шафран) містить поліфенол, який допомагає організму боротися із застудою. Володіє антибактеріальними та протизапальними властивостями. Широке застосування куркума отримала в індійській кухні. Це порошок золотистого кольору, виготовлений із кореня цієї рослини.
куркума

11. Гарбуз

Гарбуз – надзвичайно корисний продукт, який цінується у всьому світі. У ньому є вітаміни групи В, C, E, D, РР, а також рідкісний вітамін T, який впливає на обмінні процеси в організмі. Рослинні пектини, що містяться в гарбузі, виводять з організму зайву сіль, токсини, надлишки холестерину, шлаки і знижують високий тиск.
гарбуз

12. Мед

Мед – цілий смачний комплекс вітамінів і мінералів. У ньому міститься глюкоза, фруктоза, залізо, йод, магній, калій, кальцій та інші корисні елементи для нашого організму, які чинять імунно-стимулюючу дію. Достатньо лише однієї ложечки меду вдень, щоб організм був стійкіший до застудних захворювань. Найкраще поєднувати його з сухофруктами та горіхами.

13. Грейпфрут

Грейпфрут багатий на вітаміни B2, З, Р, D, каротин, калій, кальцій, ефірні масла, органічні кислоти, клітковину. Це все наділяє його лікувальними властивостями. У грейпфруті містяться тонізуючі речовини, які сприяють відновленню бадьорості, підвищенню життєдіяльності всього організму.
грейпфрут

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога